RadioJin

RadioJin

Kültür için Alan tarafından 2021 yılında hibe desteği alan RadioJin, dünyanın her yerinde yükselen, yaratıcı araçları ve eylem çeşitliliği ile ilham veren kadın mücadelelerinin, dijital dünyada da etkili ve görünür kılınması gerektiğine inanan bir grup kadın tarafından oluşturuldu.  Kadınlar podcast dünyasında da kendilerini ifade edebilsin, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dair itirazlarını dile getirebilsin ve tüm kadınlık hallerini sansürlemeden paylaşabilsin diyerek yola koyuldu.

 

Bu proje ile kadınların hem patriarkal dil karşısında langue féminine oluşturabilmeleri hem de podcast üretimi konusunda yeterli teknik bilgiye erişebilmeleri hedefleniyor.

 

Eğitimler, toplumsal cinsiyete dayalı ayrımcılığın medya-iletişim dilindeki yansımaları ve bunlar karşısında podcast üretirken alternatif bir dilin nasıl kurulabileceği; podcast dünyasında neler olduğu ve içerik üretmek için gereken aplikasyonların nasıl kullanılacağı gibi odakları kapsıyor. Diğer taraftan bu eğitimler sonrasında dileyen katılımcılara RadioJin ekibi bünyesinde podcast dünyasında kadın dayanışma ağı oluşturabilmenin ve içeriklerini zenginleştirebilmelerinin imkânı sunuluyor. 

Copyright © (2021) | RadioJin